Farmasi de Nasıl Sipariş Verilir

1. Nasıl Sipariş Verebilirim?

Firmamıza üyelik işlemlerini gerçekleştiren ve Farmasi girişimcisi olan herkes cep telefonu, tablet, diz üstü bilgisayar, gibi internet erişimi olan tüm cihazlardan giriş yaparak kendilerine verilen özel girişimci numarası ve internet şifresi ile 7 gün/24 saat ücretsiz olarak http://www.farmasi.com.tr “Giriş Yap” bölümünden giriş yapıldığında açılan sayfaya TC numarası veya Girişimci kodu ve kendilerine gönderilen şifre ile sisteme giriş yaparak sipariş verebilmektedirler. Sipariş işlemleri “Hızlı Sipariş’ sekmesi altında açılan kutucuklara ürün kodlarını yazarak gerçekleştirilebileceği gibi, ürünler bölümünden de ürünlerin görsellerini görerek de gerçekleştirilebilmektedir.


Ürünler sepete eklendikten sonra “devam et” butonuna basarak “Kampanyalar” sayfasına gelinir.

Kampanyalar sayfasında fiyat indirimli ve puan değersiz ürünler girişimci tarafından arzu edilirse seçilir ve sayfanın en altında bulunan “ürünleri ekle ve devam et” butonuna basılır.


Sistem girişimciyi adres seçme bölümüne yönlendirir.

Bu aşamada girişimci isterse aşağıdaki görselde de görülebileceği gibi Yeni Adres Tanımlama seçeneği ile yeni bir alıcı adı soyadı ve adres girişi yapabilir.

Adres seçimi yapıldıktan sonra girişimci kargo seçme aşamasına gelir. Burada girişimci ürünlerini teslim etmesini istediği kargo firmasını seçer. Tüm kargoların ücreti aynıdır.

Kargo seçimi yapıldıktan sonra girişimci ödeme sayfasına yönlendirilir. Burada girişimci iki adet ödeme seçeneği ile karşılaşır. 1. Kredi kartı ile ödeme 2. Kapıda ödeme.

Kredi kartı ile ödeme seçildiğinde girişimciden kart bilgilerini sisteme girmesi istenir. Kart bilgilerinin girişini yapan girişimciye 3D güvelik sistemi gereği cep telefonuna gelen onay kodu açılan sayfaya girilir ve girişimci siparişini onaylar. Eğer girişimcinin içerde TL değerinde alacağı var ise bu aşamada bu alacağını kullanıp kullanmayacağına karar verir.Diğer ödeme seçeneği ise Kapıda ödemedir. Bu ödeme şekli seçildiğinde girişimci ödemeyi sipariş kolisini kapıda teslim alma esnasında nakit olarak gelen kargo görevlisine ödemektedir. Kargo firması ödemeleri firmamıza gönderir, ilgili kapıda ödemeli sipariş faturası muhasebe departmanı tarafından kapatılır.