Farmasi de Nasıl Sipariş Verilir

1. Nasıl Sipariş Verebilirim?

Firmamıza üyelik işlemlerini gerçekleştiren ve Farmasi girişimcisi olan herkes cep telefonu, tablet, diz üstü bilgisayar, gibi internet erişimi olan tüm cihazlardan giriş yaparak kendilerine verilen özel girişimci numarası ve internet şifresi ile 7 gün/24 saat ücretsiz olarak http://www.farmasi.com.tr “Giriş Yap” bölümünden giriş yapıldığında açılan sayfaya TC numarası veya Girişimci kodu ve kendilerine gönderilen şifre ile sisteme giriş yaparak sipariş verebilmektedirler. Sipariş işlemleri “Hızlı Sipariş’ sekmesi altında açılan kutucuklara ürün kodlarını yazarak gerçekleştirilebileceği gibi, ürünler bölümünden de ürünlerin görsellerini görerek de gerçekleştirilebilmektedir.


Ürünler sepete eklendikten sonra “devam et” butonuna basarak “Kampanyalar” sayfasına gelinir.

Kampanyalar sayfasında fiyat indirimli ve puan değersiz ürünler girişimci tarafından arzu edilirse seçilir ve sayfanın en altında bulunan “ürünleri ekle ve devam et” butonuna basılır.


Sistem girişimciyi adres seçme bölümüne yönlendirir.

Bu aşamada girişimci isterse aşağıdaki görselde de görülebileceği gibi Yeni Adres Tanımlama seçeneği ile yeni bir alıcı adı soyadı ve adres girişi yapabilir.

Adres seçimi yapıldıktan sonra girişimci kargo seçme aşamasına gelir. Burada girişimci ürünlerini teslim etmesini istediği kargo firmasını seçer. Tüm kargoların ücreti aynıdır.

Kargo seçimi yapıldıktan sonra girişimci ödeme sayfasına yönlendirilir. Burada girişimci iki adet ödeme seçeneği ile karşılaşır. 1. Kredi kartı ile ödeme 2. Kapıda ödeme.

Kredi kartı ile ödeme seçildiğinde girişimciden kart bilgilerini sisteme girmesi istenir. Kart bilgilerinin girişini yapan girişimciye 3D güvelik sistemi gereği cep telefonuna gelen onay kodu açılan sayfaya girilir ve girişimci siparişini onaylar. Eğer girişimcinin içerde TL değerinde alacağı var ise bu aşamada bu alacağını kullanıp kullanmayacağına karar verir.Diğer ödeme seçeneği ise Kapıda ödemedir. Bu ödeme şekli seçildiğinde girişimci ödemeyi sipariş kolisini kapıda teslim alma esnasında nakit olarak gelen kargo görevlisine ödemektedir. Kargo firması ödemeleri firmamıza gönderir, ilgili kapıda ödemeli sipariş faturası muhasebe departmanı tarafından kapatılır.

Doğrudan Satış

Doğrudan Satış ve Çok Katlı Pazarlama (MLM) Nedir?

Doğrudan satış, ürünlerin veya hizmetlerin tüketicilere doğrudan sunulduğu bir pazarlama tekniğidir. Serbest girişimciler ürünlerin tüketicinin evinde, iş yerinde, internet üzerinden veya girişimciye ait başka bir platformda tanıtımını yaparak ürünlerin doğrudan satışını gerçekleştirir.

Çok katlı pazarlama ise doğrudan satış sisteminin geliştirilmiş bir türüdür. Girişimciler iki farklı faaliyetleri neticesinde kazanç elde ederler; bunlardan birincisi, şahsi olarak yaptıkları satışlardan doğan getiri; %30 ila %50 oranında, diğeri de uygulanan tasarıya göre, ekiplerine kayıt ettikleri kişilerin ve sonra da bu kişilerin kayıt ettiklerinin satışlarından doğan kazanç. Bu nedenle çok katlı pazarlama, kişiye kendi bağımsız işini kurma ve geliştirme şansı sunmaktadır.

Doğrudan Satış Faydaları Nelerdir?

 • Doğrudan satış sitemi girişimcilere esnek çalışma imkanı ve ek gelir sağlama verir.
 • Doğrudan satış yapmak için sermayeniz olmasına gerek yoktur.
 • Girişimcilerin öz geçmişlerine ( eğitim düzeyi, diploma vs.) bakılmaksızın kişilere kendi potansiyellerini fark etmeleri için bir imkan sunar.
 • Girişimciler farklı eğitimlerle desteklenerek kişisel gelişime katkıda bulunur.
 • Tüketicilere perakende mağazacılığından farklı olarak daha kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere erişebilme imkanı sunar.
 • Girişimci, pazarlama planı yapar, promosyon aktiviteleri organize eder, bütçe yönetir, takım yönetir yani gerçek anlamda bir iş sahibi gibi hareket ederek kendi yönetim becerisine katkıda bulunur.
 • Girişimciler kendi satış ekiplerini (alt ekip) oluşturmaları için teşvik edilir, böylece iş sahibi; gerçek, ulaşılabilir, dokunulabilir hedeflere bir takım ile birlikte yürür ve kazancına katkıda bulunur.

Doğrudan Satış Sözleşmesi Kapsamı

 

 • Firmamızın sahibi olduğu 34-435 no ile “İşyeri Dışında Satış Yetki Belgesi’’ gereği müşterilerinizle 30TL ve üzeri satış işlemi gerçekleştirildiğinde,
 • Tüketicinin Korunması Kanunu kapsamında 30.-TL’nin üzerindeki alışverişler için sizlerin, müşterileriniz ile bu sözleşmeyi yapması yasal bir zorunluluktur.
 • 3 kopya olarak düzenlenen bu sözleşmenin bir kopyanın sizde kalması, bir kopyanın müşteriye verilmesi, 3. Kopyanın FARMASİ  Mali İşler’e gönderilmesi yasal bir zorunluluktur.
 • Müşteri sözleşmesinin doldurulması 15 Nisan 2015’ten itibaren mecburi hale gelmiştir.
 • Müşteri Sözleşmesine ulaşmak için tıklayınız!…
 • Ön Bilgilendirme Formuna ulaşmak için tıklayınız!…
 • Tüketici Hakları Cayma Dilekçesine ulaşmak için tıklayınız!…
 • Ön Bilgilendirme Mesafeli Satış Sözleşmesine ulaşmak için tıklayınız!…